Didelio greičio pramoninio plastiko termoformavimo technologija 

Pramoninė termoformavimo technologija - tai gamybos būdas, turintis daug privalumų mažoms, vidutinėms ir didelėms gamybos serijoms. 

 

Šiai technologijai naudoti reikalingų įrankių projektavimas ir gamyba yra paprastesnė ir greitesnė nei kitų technologijų, pavyzdžiui, liejimo įpurškimo būdu, atveju. Dėl to ši technologija yra labai konkurencinga, ypač kai gaminami nedideli kiekiai.

 

 

Plastiko termoformavimo principas

Termoformavimo proceso metu termoplastinės medžiagos stiklėja kaitinant jas virš stiklėjimo temperatūros [Tg]. Pasibaigus šiam etapui, medžiagos tampa guminės būsenos, todėl norimą formą galima išgauti milimetro tikslumu. 


Siekiant optimizuoti produkcijos kokybę, termoplastikams paruošti įvairiems termoformavimo etapams naudojamos krosnys (džiovinimas, atkaitinimas po formavimo). 


Termoformavimas gali būti atliekamas vakuume arba veikiant slėgiui, todėl galima gaminti sudėtingų formų ir didelio storio objektus, net didelių matmenų ir tūrių, kontroliuojant įrankių sąnaudas.

 

 

Termoformavimo etapai 

Yra keletas būdų, kaip pasirinkti tinkamą įrangą, tačiau apskritai objekto gamybos procesas naudojant pramoninę termoformavimo mašiną yra toks:

 

  • Įrenginio korpuse ant vertikaliai judančios plokštės įtaisoma forma.
  • Termoplastiko lakštas užmaunamas ant rėmo (redukuojamo formato), kuris taip pat užtikrina, kad kamera būtų sandari.
  • Medžiaga įkaitinama infraraudonųjų spindulių elektriniais skydais (halogeniniais, kvarciniais arba keraminiais) iki formavimo temperatūros (infraraudonųjų spindulių jutiklis).
  • Pasiekus optimalią temperatūrą (ji priklauso nuo lakšto storio arba medžiagos tipo), kaitinimo plokštės nuimamos ir suminkštintas lakštas iš anksto ištempiamas įpučiant oro (burbuliuojant).
  • Forma perstumiama į viršutinę padėtį, kad būtų galima formuoti detalę: tada vakuuminis siurblys įsiurbia orą, kad lakštas idealiai tilptų į formą, galbūt su mechanine pagalba.
  • Tada detalė atšaldoma dar būdama formoje, kol ją galima išimti (išformuoti) be sukibimo ar deformacijos.

 

 

Termoformavimas atitinka pramonės įmonių poreikius įvairiose srityse

 

Įvairiuose pramonės sektoriuose yra daugybė termoformavimo metodų taikymo sričių, kai reikia gaminti formas ir kuo tobulesnio paviršiaus detales, pvz:

 

  • aeronautikoje, gaminant orlaivių sėdynes (plastikinės dalys, sintetinės dervos ir putplastis),
  • iškabos, reklama prekybos vietose ir komunikacija - tai labai daug plastiko naudojantys sektoriai, kuriuose termoformuojant gaminamos lauko iškabos.
  • Pakuočių gamyba, maisto pramonėje, kai formuojami dideli kiekiai plastikinių talpyklų, naudojamų maisto produktams pakuoti.
  • Sausumos transportas, kai formuojamos ir gaminamos sėdynės geležinkelių pramonei (traukiniai, tramvajai, metro ir kt.) ir automobilių pramonei.

 

CNC pramoninė įranga termoformavimo operacijoms ir baigiamajam apdirbimui

Su MECAFORM asortimentu :

MECANUMERIC, pramoninių įrankių gamintoja, siūlo greitaeiges CNC termoformavimo mašinas. 

Tai pusiau automatiniai termoplastinių plastikų vakuuminiai presai, kurių kiekvieno spinduliuojančio elemento galia reguliuojama atskirai. 

 

 

Plastiko apdirbimo technologijos, papildančios pramoninį termoformavimą

NORMAPROFIL T serija :

5 ašių CNC frezavimo staklės su stacionariu stalu, judančiu portaliniu stendu, 4 Dekarto ašimis ir 2 poliarinėmis ašimis yra optimizuotos didelių plastikinių detalių, pagamintų termoformavimo būdu, galutiniam apdirbimui. Galutiniams gaminiams gaminti galima naudoti plastiką, putplastį arba dervą. 

 

NORMAPROFIL M serija:

5 ašių frezavimo staklės, skirtos modeliams ir formoms kurti arba termoformuojamoms ar rotacinio liejimo būdu suformuotoms figūrinėms detalėms apdirbti 5 ašimis. Šio tipo CNC staklėmis galima apdirbti tokias žaliavas kaip aliuminis, mediena ir jos gaminiai, žalvaris ir lydiniai.

 

NORMAPROFIL WINNER serija: skirta 5 ašių staklėmis apdirbti didelio tikslumo 3D detales. Galimi įvairūs elektrospinduliai, skirti plastikams, kompozitams ir aliuminio lydiniams apdirbti.