Pjovimas vandens srove yra universali technologija, kuri pasiteisina įvairiose srityse. Ji pasižymi daugeliu savybių: novatoriškumu, tikslumu, pjovimu pagal užsakymą, šaltuoju pjovimu, visų medžiagų (maisto produktų, metalų, stiklo, akmens, kompozicinių medžiagų ir kt.) pjovimu, ekonomiškumu, laiko taupymu. 
Mecanumeric gamina ir siūlo visą asortimentą pjovimo vandens srove mašinų, tinkamų įvairiam naudojimui.

PUREJET
Water jet machine designed to simplify cutting of smooth or light material
LABJET
Discover LABJET MÉCANUMÉRIC new waterjet machine
MECAJET II waterjet cutting machine for soft and hard materials
MECAJET II
MECAJET II the new range of Water Jet equipments conceived by MECANUMERIC
QUICKJET II
QUICKJET II new water jet cutting center
MDE
Pure water jet cutting machine
MDA
MDA : A water jet cutting equipment range

MECANUMERIC CNC pjovimo aukšto slėgio vandens srove staklėmis galima pjauti įvairias medžiagas naudojant gryną vandenį arba vandenį, sumaišytą su abrazyvu -labai kietoms medžiagoms pjauti. Dėl srovės tikslumo ir galios galima labai tiksliai išpjauti net ir sudėtingas formas.
 

Pjovimo vandens srove technologija turi daug privalumų:

 • didelio tikslumo pjovimas,
 • visiškai išsaugoma išpjauto gaminio molekulinė struktūra,
 • galėjimas pjauti nevienalytes medžiagas,
 • sudėtingų formų pjovimas,
 • kietų medžiagų pjovimas (grūdintas plienas, aliuminis, nerūdijantis plienas, akmuo, lakštiniai metalai, titanas ir t. t.),
 • liekanų optimizavimas,
 • aplinkos apsauga,
 • amortizuojamos investicijos...

Pjovimas vandens srove - tai universali technologija, kuri pasiteisino įvairiose srityse. Joje dera kelios savybės : 

 • Inovacijos
 • Tikslumas
 • Pagal užsakymą
 • Šaltas pjovimas
 • Visų medžiagų pjovimas
 • Ekonomiškumas
 • Laiko taupymas

 

Aukšto slėgio pjovimo vandens srove staklių veikimo principas

Vanduo filtruojamas, kad būtų pašalintos priemaišos. Atsižvelgiant į pjaunamą medžiagą, galima dozuoti tam tikras abrazyvines medžiagas. Tada vanduo suspaudžiamas specialiu siurbliu, o srovė ištrykšta 2-3 kartus didesniu nei garso greičiu. Dėl koncentruotos vandens molekulių energijos, sustiprintos abrazyvu, galima pjauti beveik bet kokią medžiagą, o kietųjų metalų storis gali siekti iki 200 mm.


Maisto produktų pjovimas

MDA siūlo mobilų stalą, skirtą pakrauti ir iškrauti maskuojamu laiku, laikantis maisto pramonės sanitarinių apribojimų. Pjovimas grynu vandeniu turi daug privalumų:

 • Sveika pjovimo aplinka, užteršimas neįmanomas, nes maistas nesiliečia su mašina.
 • Taupomas laikas: nereikia keisti peiliukų, nėra sistemos sustabdymų.
 • Lankstumas, susijęs su naudojamų produktų ir suteikiamų formų įvairove.

 
Metalų pjovimas

Pjovimas vandens srove gali būti naudojamas įvairiems metalams pjauti, todėl ši technologija yra patraukli alternatyva lazerio ir plazmos technologijoms, kadangi ji yra tikslesnė ir mažiau kainuojanti. Pjovimo plokštumoje technologija leidžia pjauti storesnius metalus, pavyzdžiui, titaną ir aliuminį. Kadangi tai yra šaltasis pjovimo procesas, dėl karščio nesusidaro deformacijų, medžiaga nesukietėja. Dėl šio metodo tikslumo nereikia atlikti daugumos retušavimo darbų, kurie įprastai atliekami, naudojant kitas technologijas.

 

Stiklo pjovimas                  

Abrazyvo priemaiša , vibracijos nebuvimas ir terminis neutralumas suteikia galimybes  išpjauti iš stiklo įvairių formų detales bei išraižyti raštus. Paprastais būdais išvengsite stiklo įtrūkimo. Dauguma atveju stiklo pjovimas tampa įmanomas, o apdirbimo būdas ekonomiškesnis.

Kitų medžiagų pjovimas vandens srove
Aukšto slėgio vandens srovės technologija galima pjauti dar daugiau medžiagų , tokių kaip nerūdijantis plienas, lydiniai, akmuo, keramika, plytelės, putplastis, guma, porcelianas, audiniai, kartonas ir t. t.


MECANUMERIC pjovimo vandens srove įrangą sudaro 3 gamos

MDA, pjovimo vandens srove mašina maisto pedirbimo reikmėms 

MDA gamą galima naudoti maisto produktams, pavyzdžiui, pyragaičiams, žuviai, delikatesams, vaisiams ir daržovėms, sumuštiniams ir kt., pjaustyti.

Šios technologijos sukurtos mechaninio tikslumo pagrindu ir užtikrina ilgaamžiškumą bei našumą.
 

Pjovimo vandens srove staklės valdomos CNC MECANUMERIC CN 7100 su žmogus- mašina sąsaja (HMI) ir spalvotu jutikliniu ekranu, USB, Ethernet ir interneto jungtimis, kad būtų galima atlikti nuotolinę techninę priežiūrą.

Pagrindinis pjaustymo vandens srove mašinos privalumas yra tas, kad joje nėra ašmenų, todėl pjaustoma nesiliečiant su produktu,  kas atitinka maisto saugos ir higienos reikalavimus.

 

MECAJET, minkštų ir kietų medžiagų pjovimo vandens srove staklės

MECAJET įdiegtos naujausios inovacijos: POWER AUTOMATION CNC valdymo sistema (CN7100 ISO), naujos ilgaamžės pneumatinės pjovimo galvutės, ašių pozicionavimo valdymas, 3 arba 5 ašių galvutės ir kt.

 

Trijų arba penkių ašių pjovimo galvutes maitina THP siurbliai, kurių galia svyruoja nuo 15 AG (10 kW, didžiausias srautas - 1,2 l/min, esant 3800 barų slėgiui) iki 125 AG (92 kW, didžiausias srautas - 10 l/min, esant 6200 barų slėgiui).

Ši povimo vandens srove įranga skirta:
- minkštoms medžiagoms: guma, plastikas, oda ir kt..
- kietos medžiagos, kurių pjovimui reikalinga abrazyvo priemaiša: metalas, keramika, stiklas, akmuo, kompozicinės medžiagos ir kt.

 

MECAJET gama skirta labai aukšto slėgio vandens srove pjauti įvairias minkštas medžiagas, pavyzdžiui, gumą, plastiką ir odą. Pridėjus abrazyvo galima pjauti kietas medžiagas: metalą, keramiką, stiklą, akmenį ir kompozicines medžiagas.

PUREJET : 

Pjovimo gryno vandens srove staklės skirtos supaprastinti lygios arba lengvos medžiagos, skirtos pramoniniam naudojimui, pjovimą.
Visiškai pritaikomas ir įvairių dydžių PUREJET asortimentas puikiai tinka daugeliui medžiagų:

Guma ir jos dariniai
Visų tankių putos
Oda ir panašūs dirbiniai
Mažo storio plastikai ir dariniai
Akmens vata, stiklo vata, gipso plokštės ir kt.

Kamštinė ir plona natūrali mediena (intarsijos ir kt.)

Kietas arba gofruotas popierius ir kartonas, kompoziciniai NOMEX® tipo ar panašūs gaminiai

Austas arba neaustas audeklas, tentai ir pan.

Iš anksto impregnuoti stiklo arba anglies audiniai ir kilimėliai, skirti kompozitinėms dalims gaminti

 

MECANUMERIC vandens srove pjovimo įranga yra 3 diapazonų visiems tikslams: maisto produktų pjaustymui, bet kokios medžiagos pjaustymui labai aukšto slėgio vandens srove ir didelio tikslumo dalių gamybai

Naujų medžiagų apdirbimas aviacijos ir kosmoso pramonėje: MÉCANUMÉRIC, kompetencija inovacijų labui

Naujų medžiagų apdirbimas aviacijos ir kosmoso pramonėje: MÉCANUMÉRIC, kompetencija inovacijų labui

Privalumai, iššūkiai ir mechaninio apdirbimo problemos: kompozicinės medžiagos turi didelių privalumų aeronautikos sektoriuje, tačiau kokius iššūkius reikia įveikti, norint jomis pasinaudoti?