PJOVIMAS PEILIAIS

Atsiradus naujoms technologijoms, tokioms kaip lazeris, plazma ir vandens srovė, kurios padidino apdirbimo greitį, tikslumą ir našumą, pjovimas peiliu, senesnis metodas, išsaugojo visą savo specifiką ir patrauklumą.

 

Pjovimui peiliu (arba pjovimui ašmenimis) naudojamos įvairios technologijos ir įrankiai (stacionarūs, svyruojantys arba besisukantys peiliai, ultragarsas), todėl jį galima taikyti visoms esamoms medžiagoms. Jis puikiai tinka sudėtingiems lanksčių ar pusiau standžių medžiagų pjūviams lakštuose ar 2D (įskaitant gana storas medžiagas).

Dėl pjovimo peiliu subtilumo jis idealiai tinka putplasčiui, gumai, tekstilei, audiniui ir kartonui, taip pat tokioms taurioms žaliavoms kaip oda.

 

Pjovimo peiliu staklių naudojimas

Pjovimo peiliu staklių valdymas yra toks pat paprastas kaip ir CNC frezavimo staklių, ant kurių galima montuoti peilius. Šio tipo pramoninis įrankis gali būti tinkamiausias sprendimas, jei reikia itin plono, didelio tikslumo pjovimo daugeliui medžiagų.

Pramoninės įrangos gamintoja MECANUMERIC taip pat siūlo peilių pjaustymo staklėms skirtas eksploatacines medžiagas, pavyzdžiui, plokščius cilindrinius peilius nuo 11 iki 103 milimetrų, smailus cilindrinius peilius nuo 5 iki 35 milimetrų ir plokščius peilius.

 

Taikymas

Nors pjovimo peiliu galimybės yra labai įvairios, jis efektyviausias prekybos vietų reklamos, iškabų ir pakuočių srityse, kur dėl aukštos kokybės apdailos gerokai padidėja našumas, nes iki minimumo sumažinamas pakartotinis apdirbimas (šlifavimas, apdaila ir pan.).

Todėl ant  "Mécanuméric"  MECAPRO  linijos staklių, be frezavimo galvutės, galima įrengti ir peilių pjovimo galvutes, kurios yra labai universalios ir gali dailiai ir tiksliai pjauti.